Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlédnutí za 2.vánočním jarmarkem

Stejně tak  pro školáky, jejich rodiče, další hosty a pro zaměstnance školy  zůstal v paměti, na fotografiích či natočených videích letošní, v pořadí již 2. vánoční jarmark. Uskutečnil se ve středu dne 6.prosince 2017 a probíhal s malými přestávkami po celý den. A to tehdy, když se nakupující návštěvníci přesunuli do improvizovaného hlediště jedné ze tříd, aby si vyslechli vánoční zpívání všech žáků, které secvičila paní učitelka Kateřina Teplá. Do slavnostního programu jsme zařadili dramatizaci pohádky „Boudo, budko,“ kterou s dětmi z 1.ročníku připravila asistentka pedagoga paní Kateřina Špirková. V odpoledním bloku jsme přivítali milé hosty – paní Mílu Láliovou z rychnovského Déčka a její svěřence, kteří předvedli krásné taneční vystoupení v andělských i čertovských převlecích. Některé dívenky z naší MŠ a ZŠ totiž od října navštěvují kroužek moderního tance (street dance) v Třebešově a přišly se poprvé se svým uměním pochlubit.

Vraťme se zpět k jarmarku samotnému. Hodně úkolů si na svá bedra naložila vychovatelka ŠD a učitelka v jedné osobě  slečna Lucie Remešová. Vymýšlela, hledala náměty, sháněla, nakupovala a fotografovala.. Pomocnou ruku přiložili i žáci ZŠ, děti z kroužku ŠIKULOVÉ, paní učitelka Teplá a zejména pak ochotní rodiče i prarodiče, kteří se do akce zapojili nevídanou měrou. Proto bylo na jarmarku co nabízet! Role prodávajících se již tradičně ujali žáci 5.ročníku, budoucí absolventi naší školy. Jako poděkování pro milé hosty byly připraveny malé keramické ozdobičky pro štěstí z vlastní pece a sladké posezení u kávy, čaje, voňavého punče a výborného vánočního cukroví, které pekly šikovné maminky, babičky i zaměstnankyně školy.

Poděkování náleží v závěru paní školnici Anně Bašové, kterou čekal již tradičně velký úklid po veškerém konání.  Škoda jen, že se prostory určené k zorganizování celé akce nedají zvětšit; málo místa pak klade vyšší nároky jak na organizátory, vystupující školáky, tak i na přítomné hosty.             Text a fotografie   M. Kopecká